Od czasów starożytnych ludzie przybywali do gorących źródeł mineralnych i leczniczych wód, które stanowią serce europejskich uzdrowisk. Miejsca te - z ich unikalną architekturą i długą tradycją podejmowania gości - od wieków są ośrodkami zdrowia i dobrego samopoczucia, kształtując kulturę uzdrowiskową, która jest wyjątkową częścią europejskiego dziedzictwa.
Europejski Szlak Historycznych Miast Termalnych to szlak kulturowy, certyfikowany przez Radę Europy, tworzący międzynarodową sieć zrównoważonych miejsc turystycznych, bogatych w historię i dziedzictwo kulturowe, które wykorzystują swoje mineralne i termalne wody dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Trasą zarządza EHTTA (Europejskie Stowarzyszenie Historycznych Miast Termalnych) - międzynarodowe stowarzyszenie non-profit, reprezentujące ponad 50 miast i regionów z terenu całej Europy.
 

Kawiarnie Europy

Międzynarodowe debaty i działania artystyczne inspirujące dyskusję nad przyszłością oraz wyzwaniami dla kurortów termalnych w XXI wieku.


Czytaj dalej

#THERMALTRAVELS

Dziel się swymi doświadczeniami w naszych europejskich miastach termalnych dodając do swych reportaży lub wpisów hashtag#thermaltravels

This error message is only visible to WordPress admins

Error: There is no connected account for the user 1958936678 Feed will not update.

 
 

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się aby otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę poczty e-mail.